• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl

Opis

Żako | Papuga ręcznie karmiona | Park Papug

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą papug Żako dostępnych bezpośrednio w hodowli papug "Park Papug" Dominik i Dawid Indyka:
 
 
Papugi dostępne są do zakupu wyłącznie w hodowli, po wcześniejszym umówieniu się na odbiór i uzgodnieniu warunków, oraz ceny nabycia. 
Ptaki nie są możliwe do zakupu przez internet, nie ma również możliwości ich wysyłki, czy aranżacji transportu za pośrednictwem osób trzecich. Patki można nabyć wyłącznie osobiście, po wcześniejszym kontakcie z właścicielem hodowli.
 
Po wielu przypadkach zakupu papug przez naszych klientów ptaków w nierenomowanych hodowlach, oraz wielu kłopotach zdrowotnych i wychowawczych, oraz zakupu ptaków źle socjalizowanych zdecydowaliśmy się pomóc Państwu w doborze odpowiedniego miejsca do zakupu papugi.
 
Pamiętajmy jednak, że zakup papugi wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego zachęcamy przed zakupem do gruntownego przemyślenia tej decyzji, oraz zdobyciu ważnych i rzetelnych informacji o tym jak wygląda życie z papugą pod jednym dachem.
 
W tym celu proponujemy od rozpoczęcia przygody od 2 podstawowych kroków:
 
1. Bezpośredniego kontaktu z Panem Dominikiem Indyka pod numerem telefonu +48 696 160 715 celem uzyskania informacji o papugach
 
2. Zapoznania się z podstawową wiedzą odnośnie tego jak wygląda życie z ptakiem pod jednym dachem:
 
My polecamy:
 
a) naszą książkę: "Poradnik Początkującego Papuziarza", w której zawarty jest przegląd rzetelnej, sprawdzonej wiedzy napisanej przez specjalistę Zoopsychologa Adę Włoch:
 
 
b) nasz kanał YouTube, w którym dokładnie tłumaczymy o tym jak wymagającym towarzyszem jest ręcznie karmiony ptak, oraz pokazujemy życie od kuchni z pierzakami:
 
 
c) Blog naszego zoopsychologa Ady Włoch, gdzie znajdziecie cenne wskazówki i informacje na temat życia z papugami. 
 
d) W razie dalszej niepewności co do nabycia papugi konsultację ogólną z Adą, na której dowiecie się wszystkiego co powinniście wiedzieć przed zakupem ptaka:
 
 
Jeżeli po gruntownej analizie i solidnej dawce wiedzy nadal zdecydowany jesteś na posiadanie ptaka i podjąłeś już decyzje o zakupie musisz upewnić się, że miejsce z którego nabywasz ptaka jest sprawdzone i bezpieczne.
 
Kupując papugi z Parku Papug możemy poprosić o wszelkie niezbędne badania, wskazujące, że są zdrowe i gotowe na nowy dom. Ważne jest by sprawdzić, czy papugi nie są nosicielami groźnych, nieuleczalnych i śmiertelnych wirusów (takich jak np. PBFD).
 
Młode, często zbyt młode ręcznie karmione papugi, nie potrafią spożywać owoców i warzyw, nie potrafią się bawić czy zająć sobą. Jest to wynik bardzo ubogiej socjalizacji, gdzie hodowca poza ręcznym karmieniem, nie staje się dla papug przewodnikiem i nauczycielem życia, a imprinting z ręcznego karmienia powoduje zaburzenia behawioralne w przyszłości. W związku z tym cała nauka spada na nieświadomego opiekuna.
 
Warto też sprawdzić hodowlę przed zakupem papugi, odwiedzić ją i zobaczyć w jakich warunkach żyją papugi. Oczywiście takie zobaczenie hodowli musi odbyć się poza sezonem lęgowym i poprzedzone musi być wcześniejszym kontaktem i ustaleniem terminu z panem Dominikiem.
 
Wiemy, że to trudne zadanie, dlatego zrobiliśmy część pracy za Ciebie i sprawdziliśmy hodowlę, która spełnia wszystkie powyższe kryteria, więc ze spokojnym sumieniem możemy ją polecić jako godne miejsce na nabycie ptaka na papuziej mapie hodowców.
 
Pamiętajcie nie kupujcie papug w przypadkowych hodowlach, których jedynym celem jest zysk a nie dobro ptaka, wybierajcie miejsca sprawdzone i bezpieczne, oraz ludzi dla których papugi to nie sposób na łatwy zysk a wielka miłość do pierzaków. Takim miesjcem jest z pewnością "Park Papug", którego właścicielami są Dominik i Dawid Indyka. Ptaki z Parku Papug są rekomendowane przez setki zadowolonych opiekunów, oraz przez nas sklep.

Dlaczego Papugi z Parku Papug są tak wyjątkowe?

Po pierwsze Bezpieczeństwo: Ptaki w hodowli "Park Papug" podlegają systematycznym kontrolom lekarzy weterynarii, oraz badane są zarówno pod kątem wirusów jak i płci- kupując zatem papugę w Parku papug masz gwarancje bezpieczeństwa i możliwość znajomości płci ptaka.

Po drugie warunki bytowe: Na załączonych z hodowli realnych zdjęciach zobaczyć możecie jak żyją papugi oraz jak duże mają woliery. Co ważne, papugi mają stały dostęp do wolier zewnętrznych, gdzie papugi bez ograniczeń mogą przebywać na świeżym powietrzu, mając dostęp do naturalnego światła słonecznego, które jest ważne dla zdrowia psychicznego i fizycznego papugi.

Po trzecie: Papugi karmione są pełnowartościowym pokarmem: świeżymi warzywami, owocami, oraz mieszanką ziaren z wysokojakościowym granulatem. Do tego w razie potrzeby podawane są najlepsze jakościowo suplementy takie jak Nekton, czy Vetefarm.

Po czwarte: Dominik Indyka to nie tylko wspaniały opiekun Papug, ale również cudowny człowiek, od którego zawsze uzyskać można pełne wsparcie i masę niezwykle cennych porad, które wynikają z jego ogromnego wieloletniego doświadczenia. Wiedzą dzieli się z chęcią i z uśmiechem pomagając każdemu opiekunowi.

Po piąte Ręczne Karmienie: Papugi są karmione ręcznie, co pozwala im nawiązywać silne więzi z ludźmi. Jednak karmienie ręczne można poprowadzić źle lub dobrze. W Hodowli "Park Papug" Dominik stara się zapewnić najmłodszym papugom, papuzie przedszkole, w którym młode papugi mają szansę dorastać i rozwijać się razem. Dzięki czemu papugi są dobrze socjalizowane, a imprinting z ręcznego karmienia nie jest dominujący. Każda papuga z hodowli "Park Papug" przyzwyczajona jest do obecności człowieka, więc będzie czerpać radość ze wspólnych chwil spędzonych razem z opiekunem. Park Papug zapewnia młode papugi, ręcznie karmione, ale również odpowiednio socjalizowane, nauczone podstawowej diety jaką są warzywa czy owoce.


Podsumowując: Kupując Papugi z Parku Papug decydujecie się na zakup: zdrowego, ciekawskiego i oswojonego przyjaciela na długie lata z którym nawiązać można bliską relację, a Twój nowy przyjaciel będzie gotowy do dzielenia się z Tobą miłymi chwilami. Papugi możesz nabyć bezpośrednio od polecanej przez nas renomowanej Hodowli Papug "Park Papug".
 
Zachęcamy do odwiedzenia profilu na Facebooku, gdzie znajdziesz wiele informacji na temat papug oraz nawiążesz bezpośredni kontakt z ich opiekunami: https://www.facebook.com/ParkPapug
 

A teraz kilka słów o Żako:

 

ŻAKO

Żako to najpopularniejsze papugi afrykańskie.

Ich długość ciała sięga 30-40cm, zaś masa ciała waha się między 400-500g (wyróżniamy gatunki: żako liberyjskie i żako kongijskie).

Są jednymi z najbardziej inteligentnych ptaków na świecie, w niektórych aspektach, ich zdolności intelektualne dorównują kilkuletnim dzieciom, a ich zdolności naśladowcze są nie do podrobienia!

Bardzo szybko uczą się dźwięków zasłyszanych z otoczenia, słów czy nawet całych zdań i potrafią ich używać w zamierzonym celu.

Są to papugi niezwykle inteligentne. Raczej prowadzą tryb czujnego obserwatora. Nie spędzają tak dużo czasu na zabawie jak amazonki czy afrykanki.

Żako w domu potrzebuje ciągłej stymulacji w celu rozwoju, jednakże są to też ptaki niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany środowiska, dlatego życie z żako powinno mieć określoną rutynę, która zapewni papudze poczucie bezpieczeństwa.

Ptaki te z samotności, frustracji i nudy mają tendencję do wyskubywania piór.

Są to jedne z trudniejszych do prowadzenia papug. Trzeba mieć na uwadze, że są to ptaki pudrujące i mogą uczulać.

Papugi te są wymagające i potrzebują doświadczonego opiekuna, który poprowadzi papugę przez życie. Żako są niezwykle inteligentne, co może być fascynujące, ale może też sprawiać problemy.

Ptaki te szybko uczą się zachowań człowieka, zależności między dźwiękami, ruchem człowieka i potrafią stać się uciążliwe, jeśli nie będą odpowiednio prowadzone.

Żako w niewoli ma tendencję do tycia, statystycznie to te ptaki mają najczęściej stwierdzane niedobory wapnia i wit. A, dlatego konieczne jest utrzymanie diety bogatej w wapń i karotenoidy.  

Żako w diecie wymaga warzyw, zieleniny, owoców, świeżych kiełkujących nasion, gałązek i kwiatów.


W Hodowli: Żako Kongijskie
 

Pamiętaj, że sklep ParrotPlanet.pl nie sprzedaje papug, tylko poleca hodowle, gdzie wyłącznie osobiście po wcześniejszym umówieniu się z właścicielem osobiście można ptaka można odebrać. Papugi nie są wysyłane pocztą, kurierem ani jakimkolwiek innym zewnętrznym transportem. Zakup ptaka to odpowiedzialna decyzja dlatego osobista wizyta w hodowli jest warunkiem niezbędnym do finalizacji zakupu. 

Dane techniczne

zapytaj o cenę https://www.facebook.com/ParkPapug

Opinie o produkcie (2)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

17 grudnia 2023

Dzień dobry Jaki jest koszt takiej papugi?

12 kwietnia 2024

Witam jaka cena jest za papugę zako

Często kupowane razem
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium