• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl
Producenci
Promocje

Pokarm jajeczny dla papug – cenne źródło białka dla ptaków egzotycznych

Pokarm jajeczny dla papug to specjalnie przygotowana karma, której głównym składnikiem jest jajko. Najczęściej występuje on w formie granulek lub pałeczek, które są łatwe do spożycia przez papugi. Na Parrotplanet oferujemy pokarmy jajeczne podstawowe, a także z różnymi dodatkami, np. owadami, które dodatkowo wzbogacają dietę ptaków w składniki odżywcze. Zawsze wybieraj produkty wysokiej jakości od sprawdzonych dostawców. Są one gwarancją zbilansowanego posiłku, który pokryje specjalne potrzeby żywieniowe papug.

 

Czytaj więcej

Pokarm jajeczny wzbogacony jest o różne składniki odżywcze, m.in. witaminy, minerały i aminokwasy, a same jaja są bogatym źródłem białka, które są istotne dla zdrowego rozwoju i dobrego funkcjonowania papug. Jeśli szukasz innych, dobrych produktów dla swojego barwnego ptaka egzotycznego, proponujemy granulat dla papug falistych, nektary oraz szeroki wybór suszonych owoców i warzyw.

Jak podawać pokarm jajeczny dla papug?

Pokarmy jajeczne dla papug występują w różnej formie, która będzie determinowała sposób ich podawania. Mokry pokarm jajeczny dla papug można serwować samodzielnie bądź dodać do niego nieco owoców i warzyw, miodu, oleju spożywczego i innych składników. Nie ma potrzeby dodawać do niego wody. Suchy pokarm jajeczny dla papug należy przed podaniem skropić wodą bądź specjalnym nektarem, który zmiękczy konsystencję jedzenia. Dodatkiem do takiego żywienia mogą być starte warzywa i owoce. 

Ponadto pamiętaj, aby upewnić się, czy pokarm jajeczny dla papug jest świeży. Przed podaniem sprawdź datę ważności i przechowuj go zgodnie z zaleceniami producenta. Jest to szczególnie ważny aspekt, zwłaszcza w przypadku mokrych wariantów. Pamiętaj, że karma jajeczna dla papug powinna stanowić urozmaicenie diety, a nie jej podstawę i należy podawać ją zgodnie z informacjami umieszczonymi na każdym produkcie. Pomoże to w zachowaniu równowagi żywieniowej Twojego dziobatego przyjaciela.

Dlaczego warto podawać pokarm jajeczny dla papug?

Pokarmy jajeczne dla papug stanowią świetne źródło białka, a produkty z dodatkiem różnych owadów zawierają także cenne białko zwierzęce. Składniki zawarte w tego typu produktach wspomagają proces zapłodnienia, kiełkowania i lęgu. Dodatkowo pokarm jajeczny podawany matce sprawia, że młode na świecie pojawią się z pierwszorzędną strukturą piór.

Najlepiej, aby pokarm jajeczny dla papug stanowił około 30% ich dziennej dawki pokarmowej. Oto, jak często należy go serwować.

  • Raz dziennie, jeśli papuga jest w okresie lęgowym bądź pierzenia.
  • Dwa razy dziennie w sezonie odchowu młodych. Pokarm jajeczny dla papug może być podawany od 3. dnia życia piskląt.
  • Od dwóch do trzech razy w tygodniu w okresie spoczynku papug.

Innym urozmaiceniem diety ptaków egzotycznych może być także pokarm Tivo dla papugi — suszone owoce, warzywa i zioła to prawdziwa bomba witaminowa, którą powinno się na stałe włączyć w jadłospis Twojego pupila.

Karma jajeczna dla papug może być zarówno podawana solo, jak i w formie dodatku do karmy. Nasze barwne ptaki egzotyczne są z natury niezwykle ciekawskie i chętnie eksplorują wszystkie nowości, dlatego warto dostarczać im różne doznania smakowe. Wpływa to pozytywnie na ich rozwój, a także przełamuje rutynę życia w klatce. Jeśli szukasz sposobu na to, jak zapewnić rozrywkę swojemu ptakowi, zadbaj o jego zróżnicowane odżywianie. Na Parrotplanet oferujemy m.in. kolby dla papug falistych i większych odmian, a także wiele zabawek, które rozbudzą ciekawość Twojego milusińskiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Pokarm jajeczny dla papug

FILTRUJ / SORTUJ
FILTRUJ / SORTUJ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium