• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl
Producenci
Promocje

Oświetlenie dla papug – czy jest niezbędne w klatce?

Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia papugom ma ogromny wpływ na ich samopoczucie oraz zdrowie. Odpowiednio dobrana lampa dla papug zapewni ptakom właściwy poziom promieniowania UVB, które jest niezbędne do skutecznej syntezy witaminy D3, co z kolei pozytywnie wpływa na syntezę wapnia w organizmie papugi, na jej wzrost i utrzymanie mocnych kości. 

 

Czytaj więcej

Z kolei promienie UVA pozwalają papudze na prawidłowe widzenie, takie jak w naturze, oraz mają duży wpływ na jej samopoczucie. Badania wykazują, że korzystanie z oświetlenia emitującego promieniowanie UVA może pomóc w ograniczeniu wyrywania piór oraz innych destrukcyjnych zachowań.

Z tych względów warto zamontować w klatce oświetlenie dla papug. Lampę należy dobrać do wielkości papugi oraz klatki, w jakiej będzie zamontowana. Powinna ona oświetlać całą klatkę najwyższej jakości światłem o pełnym spektrum + UVA i UVB, które są niezbędne dla utrzymania papug w dobrym zdrowiu przez cały rok.

Oświetlenie dla ptaków egzotycznych w ofercie Parrot Planet

Wysokiej jakości lampy i żarówki do klatek znajdziesz w naszym sklepie Parrot Planet. Proponujemy oświetlenie dla ptaków egzotycznych renomowanych marek takich jak Arcadia czy Back Zoo Nature.

 

Pamiętaj, by nie umieszczać lampy bezpośrednio na klatce (chyba że producent zaleca inaczej). Zamiast tego zamontuj ją nad nią, na suficie lub na ścianie, by ptak nie mógł dosięgnąć ani jej, ani kabla. Ponadto lampa powinna być zamontowana w taki sposób, by papuga zawsze miała możliwość schowania się w cieniu. Wybierz model z odpowiednią mocą i pozwól swojej papudze skąpać się w promieniach słońca!

Parrot Planet – dowiedz się więcej o swojej papudze

Z myślą o początkujących hodowcach oraz amatorach papug, którzy pragną zgłębiać swoją wiedzę na temat tych wyjątkowych egzotycznych ptaków przygotowaliśmy różne źródła informacji:

  • książka „Poradnik Początkującego Papuziarza”. Autorka, Ada Włoch, zoopsycholog, podpowiada, jaki gatunek papugi wybrać, czym ją karmić, jak ją pielęgnować i wychowywać;
  • kanał na YouTube Parrot Planet_pl, na którym dowiesz się, jak wygląda opieka nad papugą w praktyce; to idealna propozycja dla Ciebie, jeśli najłatwiej jest Ci się uczyć z formatu video;
  • blog, na którym poruszane są tematy takie jak: żywienie papug, zdrowie, socjalizacja, zabawy, zachowanie i wiele innych. Tutaj znajdziesz więcej informacji;
  • konsultacje behawioralne, podczas których specjalistka w dziedzinie zoopsychologii Ada Włoch, pomoże Ci zrozumieć niepokojące zachowanie Twojej papugi pomoże rozwiązać problem.

 

 

Oświetlenie dla ptaków egzotycznych

FILTRUJ / SORTUJ
Avian Sun 5.0 Compact UV Bird Lamp żarówka

Avian Sun 5.0 Compact UV Bird Lamp żarówka

Producent: ZOO MED
Cena: 159,00 zł
zobacz więcej
FILTRUJ / SORTUJ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium