• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl
Opcje przeglądania
Producenci
Promocje

Budki lęgowe – wygodny domek dla papug

Budki lęgowe – jak sama nazwa wskazuje – to konstrukcje służące do lęgów i wychowywania piskląt przez papugi. Są one projektowane w taki sposób, aby naśladować naturalne środowisko, w którym papugi mogą składać jaja i opiekować się potomstwem. Zazwyczaj mają one okrągły lub prostokątny kształt i znajduje się w nich wygodny otwór wejściowy. Budki lęgowe dla papug mogą być wykonane z różnych materiałów takich jak drewno, bambus czy płyta OSB. Wewnątrz budki lęgowej umieszcza się wyściółkę, która imituje naturalne środowisko, w którym papugi składają jaja. Wyściółka może być wykonana z materiałów takich jak drewniane wióry, trociny. Wyściółkę do budek znajdziesz również w naszym sklepie. 

 

Czytaj więcej

Budkę lęgową należy umieścić w odpowiednim miejscu w klatce papugi, zapewniając im prywatność i spokój podczas lęgów. Ważne jest również, aby zapewnić wystarczającą ilość światła i odpowiednią wentylację. Polecamy czujnik jakości powietrza, który pomoże kontrolować wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu, w którym przebywają papugi.

Budki lęgowe dla papug – co warto wiedzieć przed zakupem?

Montując w klatce lęgówkę, umożliwiasz swojej papudze podążanie za własnymi instynktami. To właśnie w niej papuga będzie mogła zbudować swoje gniazda, złożyć jaja i pielęgnować potomstwo. Warto więc wybrać odpowiedni domek lęgowy dla papug, w którym ptaki poczują się naprawdę „jak u siebie”.

Dobra budka lęgowa dla papug powinna zapewniać ptakowi wystarczająco dużo miejsca do swobodnego poruszania się wewnątrz i zaaranżowania przestrzeni według własnych upodobań, a jednocześnie dawać im poczucie bezpieczeństwa i intymności. 

Zwróć uwagę również na materiał, z jakiego został wykonany domek dla papug. Najlepiej sprawdzają się naturalne materiały, takie jak drewno czy bambus. Konstrukcja budki dla papug musi być solidna, tak by zapobiegać przypadkowemu wypadaniu jaj czy potomstwa.

Budki dla papug w ofercie Parrot Planet

Parrot Planet to miejsce stworzone przez pasjonatów papug, możesz mieć więc pewność, że proponowane przez nas produkty wyróżniają się wysoką jakością i będą w pełni bezpieczne dla Twoich podopiecznych. Budki lęgowe dla papug dostępne w naszym sklepie internetowym wyplatane są z bambusa. Staną się wygodnym domem, dla Twoich ptaków, będą wspierać ich instynkty lęgowe i zapewnią ich komfortową realizację.

Zamawiając budkę lęgową dla swojej papugi, nie zapomnij obdarować jej tzw. szarpanką, którą będzie mogła wymościć swój nowy domek. W ofercie Parrot Planet znajdziesz m.in. szarpanki kokosowe, które zapewnią ptakom miękkie i przyjemne podłoże, wspierając przy tym ich instynkty lęgowe, zapewniając bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Jeśli natomiast chcesz mieć swoich skrzydlatych podopiecznych na oku, polecamy nowoczesne kamery do obserwacji ptaków z naszego asortymentu.

Dowiedz się więcej o swojej papudze z Parrot Planet

Parrot Planet oferuje nie tylko akcesoria dla papuziarzy, takie jak budka lęgowa, ale również stanowi źródło rzetelnej wiedzy na temat pielęgnacji papug:

  • książka "Poradnik Początkującego Papuziarza" stanowi kompleksowe źródło wiedzy dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z papugami lub dla tych, którzy pragną zgłębić wiedzę na temat tych wyjątkowych ptaków. Autorka, Ada Włoch, zoopsycholog, przekazała w przystępny sposób informacje na temat wyboru papugi, sposobów karmienia, pielęgnacji oraz wychowania, by zapewnić jej długie lata szczęśliwego życia;
  • kanał na YouTube o nazwie  Parrot Planet_pl to doskonałe źródło praktycznych wskazówek dotyczących opieki nad papugą. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy najszybciej wiedzę przyswajają z pomocą formatów video;
  • na naszym blogu znajdziesz bogactwo informacji na temat hodowli papug, w tym tematy związane z żywieniem, zdrowiem, socjalizacją, zabawami, zachowaniem i wieloma innymi. Zerknij tutaj po więcej informacji;
  • Jeśli martwisz się zachowaniem swojej papugi, oferujemy konsultacje behawioralne, podczas których specjalista zoopsycholog Ada Włoch pomoże Ci zrozumieć istotę problemu i zaproponuje skuteczne rozwiązania.

 

FILTRUJ / SORTUJ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium