• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl
Producenci
Promocje

Karma dla piskląt, czyli wsparcie każdego hodowcy

Karma dla piskląt to specjalnie opracowane pożywienie dedykowane małym ptakom, które nie są jeszcze w stanie samodzielnie zdobywać jedzenia. Pisklęta, zwłaszcza te w warunkach hodowlanych, często potrzebują wsparcia ze strony człowieka i odpowiedniego dokarmiania dla zapewnienia prawidłowego rozwoju. Pokarm dla piskląt papug najczęściej dostępny jest w formie granulek lub proszku, który należy zmieszać z innymi płynami, by uzyskać gęstą konsystencję tzw. „papkę”. Skład takiej karmy dostosowany jest do specyficznych potrzeb żywieniowych młodych papug i zazwyczaj zawiera wysoką zawartość białka, aminokwasów, minerałów i witamin, które są niezbędne do poprawnego rozwoju ptaków egzotycznych. Pamiętaj, że karma dla piskląt jest inna niż karma podstawowa dla dorosłych ptaków, dlatego pod żadnym pozorem nie próbuj podawać jej młodym.

 

Czytaj więcej

Kiedy należy podawać pokarm dla piskląt?

Pisklęta nie są w stanie samodzielnie zdobywać pożywienia, dlatego niejednokrotnie to sam hodowca musi je ręcznie dokarmiać. Oto najczęstsze sytuacje, w których karma dla piskląt papug jest niezbędna.

  • Nowo wyklute pisklaki – w większości przypadków to rodzice zajmą się swoimi młodymi, jednak z różnych przyczyn matka może odrzucić swoje potomstwo, a nawet być względem nich agresywna. W takim przypadku to hodowca jest odpowiedzialny za przejęcie roli rodzica i regularne karmienie młodych.
  • Lęg jest zbyt duży – kiedy młodych jest za dużo, matka może mieć problem z wykarmieniem całego lęgu. Karma dla piskląt podawana w odpowiednich ilościach pomoże papudze w procesie opiekowania się nad potomstwem, a młodym zapewni otrzymanie niezbędnej ilości pokarmu.
  • Pisklęta są bez apetytu – z różnych powodów pisklęta mogą być osłabione i nie mieć apetytu. Ręczne dokarmiane przez hodowców poniekąd zmusza je do przyjmowania pokarmu i zwiększa ich szansę na przeżycie.
  • Papuga przygotowuje się do nowego zniesienia – kiedy papugi rozmnażają się dosyć szybko, matka może porzucić karmienie swojego potomstwa, by przygotować się na nowy lęg. Pamiętaj, że ptak egzotyczny w okresie rozrodu ma większe zapotrzebowanie organizmu na różne składniki odżywcze, dlatego warto wtedy podawać im różne smakołyki i zdrowe przekąski np. nektary dla papug.

Wielu hodowców, znając swoich podopiecznych i ich zachowania, zaraz po pojawieniu się piskląt na świecie zabiera je od matki, wiedząc, że ta nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, jak należy. Taka sytuacja może mieć swoje plusy, ponieważ ręczne wykarmienie młodych sprzyja ich oswojeniu.

Karma dla piskląt to niezbędnik każdego hodowcy, który z jakichś powodów zdecydował się na samodzielnie wykarmienie lęgu. W Parrotplanet dostaniesz wszystko, co niezbędne, aby utrzymać pisklęta, jak i dorosłe papugi w dobrym zdrowiu. Oferujemy specjalnie wyselekcjonowany asortyment bezpieczny dla ptaków egzotycznych, dzięki czemu podczas zakupów u nas, nie musisz martwić się, jakie owoce i warzywa bądź jakie orzechy dla papug będą odpowiednie, bo każdy z dostępnych u nas produktów został stworzony z myślą o tych pięknych, barwnych ptakach egzotycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Parrotplanet!

 

Karma dla piskląt

FILTRUJ / SORTUJ
NEKTON-Baby Bird - Pokarm do ręcznego karmienia piskląt 1kg

NEKTON-Baby Bird - Pokarm do ręcznego karmienia piskląt 1kg

Producent: Nekton
Cena: 89,24 zł 104,99 zł
zobacz więcej
  • promocja
NEKTON-Baby Bird - Pokarm do ręcznego karmienia piskląt 3kg

NEKTON-Baby Bird - Pokarm do ręcznego karmienia piskląt 3kg

Producent: Nekton
Cena: 178,49 zł 209,99 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
NEKTON-Baby Bird - Pokarm do ręcznego karmienia piskląt 6kg

NEKTON-Baby Bird - Pokarm do ręcznego karmienia piskląt 6kg

Producent: Nekton
Cena: 276,85 zł 325,70 zł
zobacz więcej
  • promocja
FILTRUJ / SORTUJ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium