• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl
Producenci

 

Papugi znane są ze swojego gadulstwa, niestety same nie powiedzą swoim właścicielom, co jest dla nich najlepsze. Dobrze dobrana karma dla papug jest więc poważnym wyzwaniem dla wszystkich hodowców. Na szczęście wybór jedzenia dla ptaka wbrew pozorom wcale nie jest taki trudny. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzony i bezpieczny pokarm dla papug, któremu możesz w pełni zaufać!

Karma dla papug – z czego powinna się składać?

W Australii, Afryce i Ameryce Południowej papużki korzystają z różnorodności naturalnego środowiska i chętnie urozmaicają swoją dietę nasionami, owocami, orzechami, pączkami roślin czy kwiatami. W warunkach hodowlanych nie mają takich możliwości, dlatego jedzenie dla papug powinno być specjalnie dobrane przez ich właścicieli.

Wybierając gotowe mieszanki, warto zwrócić uwagę, aby znalazły się w nich podstawowe składniki. Na szczególną uwagę zasługują zboża, np. proso, owies i kanar oraz nasiona roślin oleistych, takie jak len, murzynek i perilla. Dobrze, jeśli pokarm dla papużek jest także wzbogacony naturalnymi i dobrze rozdrobnionymi muszlami i suszonymi ziołami. Stanowią one dodatkowe źródło witamin i soli mineralnych, a także urozmaicają dietę ptaka.

Dlaczego jedzenie dla papug powinno być odpowiednio dobrane?

Pożywienie dla naszych skrzydlatych towarzyszy należy wybierać starannie – źle dobrane jedzenie może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Niepożądane w diecie ptaka składniki odżywcze mogą powodować groźne zatrucia. Z kolei zbyt duża ilość nasion oleistych w karmie może prowadzić do otyłości, co jest poważnym niebezpieczeństwem dla ptaka. Inną pułapką jest niedożywienie wynikające z nieodpowiednio dobranego pokarmu.

To właśnie dlatego w naszym sklepie można znaleźć karmy dla papug, które po pierwsze – pochodzą wyłącznie od uznanych w branży i zaufanych producentów, a po drugie – są precyzyjnie dopasowane do rozmiaru i gatunku ptaka.

Karma dla papugi – poznaj asortyment ParrotPlanet

Sprawdzone jedzenie dla papugi to podstawa jej dobrego samopoczucia oraz wielu lat życia. W naszym sklepie znajdziesz odpowiedni pokarm dla papugi. W szerokim asortymencie posiadamy nie tylko mieszanki ziaren, ale również granulaty, galaretki o różnych smakach, herbatniki, dzwony z ziaren z orzechami i miodem oraz pokarm do ręcznego karmienia piskląt. Sprawdź naszą ofertę i zyskaj pewność, że wybrana przez Ciebie karma dla papugi będzie dobrym źródłem energii i składników odżywczych dla Twojego ptaka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium