• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl
Producenci
Promocje

Najlepsze ziarna i nasiona dla papug na Parrotplanet.pl!

Nasiona i ziarno dla papug stanowią podstawę ich żywienia, dlatego warto zadbać o to, aby podawać im tylko to co najlepsze. Na Parrotplanet przygotowaliśmy specjalnie wyselekcjonowane mieszanki ziaren i nasion, np. karma JR Farm dla papug, która bogata w składniki odżywcze, stanowi zdrowy pokarm. Nasiona i ziarna są cennym źródłem energii dla dziobatych, ponadto zawierają duże ilości błonnika i zdrowych tłuszczy. Te niezwykle inteligentne, barwne ptaki potrzebują w hodowli stymulacji, które będą pobudzać ich umysł do prawidłowego działania i rozwoju. Jak to zrobić? Można zapewnić im zróżnicowaną dietę, która dostarcza nie tylko rozrywki, ale także daje możliwość eksplorowania nowych smaków, konsystencji i tekstur. Dodatkowo należy pamiętać, żeby ziarno dla ptaków stanowiło część zrównoważonej diety, która będzie wzbogacona także o owoce, warzywa i zioła.

 

Czytaj więcej

Jakie ziarno dla papug?

Na Parrotplanet przygotowaliśmy szeroki asortyment w kategorii ziarna i nasiona dla papug, aby zapewnić hodowcom możliwie jak największy wybór. Oto kilka popularnych opcji ziaren dla ptaków egzotycznych.

  • Ziarna słonecznika – są często spożywane przez papugi. Słonecznik bogaty w tłuszcze, białko i składniki odżywcze powinien na stałe zagościć w diecie papugi.
  • Ziarna prosa – proso jest łatwostrawne i bogate w węglowodany i jest to często wybierane ziarno dla papug.
  • Ziarna konopii – konopia stanowi cenne źródło białka, zdrowych tłuszczy, m.in. omega-3 oraz omega-6, a także witamin i minerałów.
  • Ziarna kukurydzy, pszenicy i owsa – są to polecane ziarna dla ptaków ze względu na zawarte w nich węglowodany, błonnik i składniki odżywcze.

Do ziaren i nasion sprawdzą się herbal pets zioła, owoce i warzywa, które wzbogacają posiłek o dodatkowe witaminy i minerały, równocześnie dodając nowych smaków do menu.

Jakie nasiona dla ptaków egzotycznych?

Nasiona dla papug wykazują podobne właściwości co ziarna. Oprócz tych wyżej wymienionych, polecamy także:

  • nasiona dyni – są smacznym i zdrowym źródłem składników odżywczych, m.in. białka, tłuszczy i minerałów. Możesz podawać je swojej papudze jako przekąskę, urozmaicając tym samym jej dietę,
  • nasiona lniane – można podawać je ptakom egzotycznym, należy jednak pamiętać, że po rozdrobnieniu mogą się szybko utleniać, więc warto przechowywać je w chłodnym i suchym miejscu. Takie nasiona dla papug posiadają błonnik i zdrowe tłuszcze.

Wszystkie dostępne na Parrotplanet nasiona i ziarna dla papug są dla nich w pełni bezpieczne i wyselekcjonowane w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej wspierały zdrowie naszych skrzydlatych przyjaciół.

Jak podawać ziarna i nasiona dla papug?

Papugi to ptaki egzotyczne, które kochają nowości, dlatego warto zapewnić im możliwie jak najwięcej rozrywki. Jednym ze sposobów jest różny sposób podawania karmy, która zmusza ptaki do wytężenia swojego umysłu, a także żerowania, które jest dla nich naturalnym zachowaniem na wolności. Na Parrotplanet przygotowaliśmy ziarna i nasiona dla papug, które można serwować w różny sposób, oto i one!

Mieszanki dla ptaków

Jest to najbardziej popularny sposób podawania ziarna dla ptaków. Takie mieszanki są zbilansowane pod względem składników odżywczych i z powodzeniem można traktować je jako element codziennej diety ptaków egzotycznych. Dodatkowo można takie mieszanki uzupełniać o inne składniki, np. pokarm jajeczny.

Miski i karmidełka

Jeśli zależy Ci na dozowaniu ziarna dla ptaków, możesz jego mniejsze ilości umieścić w miseczce bądź specjalnym karmidełku przyczepionym do klatki. Upewnij się, że pojemniki będzie się dało łatwo wyczyścić z resztek nasion i ziaren.

Rozsypanie na dnie klatki

Podawane w ten sposób nasiona dla papug stymulują ptaki do zachowania zgodnego z ich naturalnym instynktem. Te ptaki egzotyczne na wolności poświęcają dużo czasu na poszukiwanie pokarmu i wyłapywanie pojedynczych ziaren, więc rozsypanie ich na dnie klatki będzie pozytywnie wpływać na ich rozwój.

Ukrywanie w zabawkach

Papugi to nieliczne ptaki, które naprawdę uwielbiają zabawę i nie znoszą nudy. Ptak, który nie ma zapewnionego odpowiedniego towarzystwa i rozrywek, może popaść w apatię, która na pewno odbije się na jego zdrowiu. Jeśli zależy Ci na tym, aby zachęcać swoją papugę do różnych aktywności, ziarna lub nasiona dla ptaków ukryj w zabawce. Zachęci to Twojego przyjaciela do aktywnego poszukiwania przysmaków, równocześnie nawiązując do jego naturalnych instynktów.

Przywiązanie do gałęzi

Na Parrotplanet dostępne są ziarna i nasiona dla papug, które można przyczepić do gałęzi w klatce bądź jej prętów. Z pewnością zauważysz ożywienie u swoich ptaków egzotycznych, które będą musiały wydobyć pożywienie podobnie jak w środowisku naturalnym.

Pamiętaj, aby stale monitorować poziom spożycia ziaren i nasion przez Twoje papugi, aby uniknąć ich przekarmienia i ewentualnego braku zrównoważonej diety. Jest to także szczególnie ważne dla zachowania higieny w klatce, a tym samym zdrowia ptaków. Na bieżąco usuwaj niedojedzone ziarna, aby uniknąć ich zepsucia się lub zagrzybienia. Zjedzenie przez papugę takiego ziarna może być fatalne w skutkach! 

 

Ziarno dla papug i nasiona

FILTRUJ / SORTUJ
FILTRUJ / SORTUJ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium