• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl

Opis

Amazonka Aestiva | Amazonka Niebieskoczelna | Papuga ręcznie karmiona | Park Papug

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą papug Amazonek Aestiva dostępnych bezpośrednio w hodowli papug "Park Papug" Dominik i Dawid Indyka:
 
 
Papugi dostępne są do zakupu wyłącznie w hodowli, po wcześniejszym umówieniu się na odbiór i uzgodnieniu warunków, oraz ceny nabycia. 
Ptaki nie są możliwe do zakupu przez internet, nie ma również możliwości ich wysyłki, czy aranżacji transportu za pośrednictwem osób trzecich. Patki można nabyć wyłącznie osobiście, po wcześniejszym kontakcie z właścicielem hodowli.
 
Po wielu przypadkach zakupu papug przez naszych klientów ptaków w nierenomowanych hodowlach, oraz wielu kłopotach zdrowotnych i wychowawczych, oraz zakupu ptaków źle socjalizowanych zdecydowaliśmy się pomóc Państwu w doborze odpowiedniego miejsca do zakupu papugi.
 
Pamiętajmy jednak, że zakup papugi wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego zachęcamy przed zakupem do gruntownego przemyślenia tej decyzji, oraz zdobyciu ważnych i rzetelnych informacji o tym jak wygląda życie z papugą pod jednym dachem.
 
W tym celu proponujemy od rozpoczęcia przygody od 2 podstawowych kroków:
 
1. Bezpośredniego kontaktu z Panem Dominikiem Indyka pod numerem telefonu +48 696 160 715 celem uzyskania informacji o papugach
 
2. Zapoznania się z podstawową wiedzą odnośnie tego jak wygląda życie z ptakiem pod jednym dachem:
 
My polecamy:
 
a) naszą książkę: "Poradnik Początkującego Papuziarza", w której zawarty jest przegląd rzetelnej, sprawdzonej wiedzy napisanej przez specjalistę Zoopsychologa Adę Włoch:
 
 
b) nasz kanał YouTube, w którym dokładnie tłumaczymy o tym jak wymagającym towarzyszem jest ręcznie karmiony ptak, oraz pokazujemy życie od kuchni z pierzakami:
 
 
c) Blog naszego zoopsychologa Ady Włoch, gdzie znajdziecie cenne wskazówki i informacje na temat życia z papugami. 
 
d) W razie dalszej niepewności co do nabycia papugi konsultację ogólną z Adą, na której dowiecie się wszystkiego co powinniście wiedzieć przed zakupem ptaka:
 
 
Jeżeli po gruntownej analizie i solidnej dawce wiedzy nadal zdecydowany jesteś na posiadanie ptaka i podjąłeś już decyzje o zakupie musisz upewnić się, że miejsce z którego nabywasz ptaka jest sprawdzone i bezpieczne.
 
Kupując papugi z Parku Papug możemy poprosić o wszelkie niezbędne badania, wskazujące, że są zdrowe i gotowe na nowy dom. Ważne jest by sprawdzić, czy papugi nie są nosicielami groźnych, nieuleczalnych i śmiertelnych wirusów (takich jak np. PBFD).
 
Młode, często zbyt młode ręcznie karmione papugi, nie potrafią spożywać owoców i warzyw, nie potrafią się bawić czy zająć sobą. Jest to wynik bardzo ubogiej socjalizacji, gdzie hodowca poza ręcznym karmieniem, nie staje się dla papug przewodnikiem i nauczycielem życia, a imprinting z ręcznego karmienia powoduje zaburzenia behawioralne w przyszłości. W związku z tym cała nauka spada na nieświadomego opiekuna.
 
Warto też sprawdzić hodowlę przed zakupem papugi, odwiedzić ją i zobaczyć w jakich warunkach żyją papugi. Oczywiście takie zobaczenie hodowli musi odbyć się poza sezonem lęgowym i poprzedzone musi być wcześniejszym kontaktem i ustaleniem terminu z panem Dominikiem.
 
Wiemy, że to trudne zadanie, dlatego zrobiliśmy część pracy za Ciebie i sprawdziliśmy hodowlę, która spełnia wszystkie powyższe kryteria, więc ze spokojnym sumieniem możemy ją polecić jako godne miejsce na nabycie ptaka na papuziej mapie hodowców.
 
Pamiętajcie nie kupujcie papug w przypadkowych hodowlach, których jedynym celem jest zysk a nie dobro ptaka, wybierajcie miejsca sprawdzone i bezpieczne, oraz ludzi dla których papugi to nie sposób na łatwy zysk a wielka miłość do pierzaków. Takim miesjcem jest z pewnością "Park Papug", którego właścicielami są Dominik i Dawid Indyka. Ptaki z Parku Papug są rekomendowane przez setki zadowolonych opiekunów, oraz przez nas sklep.

Dlaczego Papugi z Parku Papug są tak wyjątkowe?

Po pierwsze Bezpieczeństwo: Ptaki w hodowli "Park Papug" podlegają systematycznym kontrolom lekarzy weterynarii, oraz badane są zarówno pod kątem wirusów jak i płci- kupując zatem papugę w Parku papug masz gwarancje bezpieczeństwa i możliwość znajomości płci ptaka.

Po drugie warunki bytowe: Na załączonych z hodowli realnych zdjęciach zobaczyć możecie jak żyją papugi oraz jak duże mają woliery. Co ważne, papugi mają stały dostęp do wolier zewnętrznych, gdzie papugi bez ograniczeń mogą przebywać na świeżym powietrzu, mając dostęp do naturalnego światła słonecznego, które jest ważne dla zdrowia psychicznego i fizycznego papugi.

Po trzecie: Papugi karmione są pełnowartościowym pokarmem: świeżymi warzywami, owocami, oraz mieszanką ziaren z wysokojakościowym granulatem. Do tego w razie potrzeby podawane są najlepsze jakościowo suplementy takie jak Nekton, czy Vetefarm.

Po czwarte: Dominik Indyka to nie tylko wspaniały opiekun Papug, ale również cudowny człowiek, od którego zawsze uzyskać można pełne wsparcie i masę niezwykle cennych porad, które wynikają z jego ogromnego wieloletniego doświadczenia. Wiedzą dzieli się z chęcią i z uśmiechem pomagając każdemu opiekunowi.

Po piąte Ręczne Karmienie: Papugi są karmione ręcznie, co pozwala im nawiązywać silne więzi z ludźmi. Jednak karmienie ręczne można poprowadzić źle lub dobrze. W Hodowli "Park Papug" Dominik stara się zapewnić najmłodszym papugom, papuzie przedszkole, w którym młode papugi mają szansę dorastać i rozwijać się razem. Dzięki czemu papugi są dobrze socjalizowane, a imprinting z ręcznego karmienia nie jest dominujący. Każda papuga z hodowli "Park Papug" przyzwyczajona jest do obecności człowieka, więc będzie czerpać radość ze wspólnych chwil spędzonych razem z opiekunem. Park Papug zapewnia młode papugi, ręcznie karmione, ale również odpowiednio socjalizowane, nauczone podstawowej diety jaką są warzywa czy owoce.


Podsumowując: Kupując Papugi z Parku Papug decydujecie się na zakup: zdrowego, ciekawskiego i oswojonego przyjaciela na długie lata z którym nawiązać można bliską relację, a Twój nowy przyjaciel będzie gotowy do dzielenia się z Tobą miłymi chwilami. Papugi możesz nabyć bezpośrednio od polecanej przez nas renomowanej Hodowli Papug "Park Papug".
 
Zachęcamy do odwiedzenia profilu na Facebooku, gdzie znajdziesz wiele informacji na temat papug oraz nawiążesz bezpośredni kontakt z ich opiekunami: https://www.facebook.com/ParkPapug
 

A teraz kilka słów o Amazonkach:  

AMAZONKA

Do rodzaju Amazona należy prawie 30 gatunków amazonek różniących się wielkością, wagą, upierzeniem i charakterem.

Najpopularniejsze amazonki to niebieskoczelna, żółtogardła i kurika.

Największe amazonki osiągają masę ciała nawet około 750g, zaś te najmniejsze ważą niecałe 200g.

Ich długość ciała mieści się w zakresie 25–45cm.

Amazonki to jedne z najpopularniejszych papug, swoją popularność zawdzięczają niezwykłym zdolnościom naśladowczym ludzkiej mowy.

Ptaki te są niezwykle towarzyskie, inteligentne i skore do zabawy.

Jednak potrafią być uparte i zawistne, gdy coś idzie nie po ich myśli.

Amazonki słyną z wysokiego poziomu energii i zamiłowania do zabawy.

Lubią być w centrum uwagi i spędzać czas z ludźmi, dlatego ważne jest aby ptak przez większość czasu uczestniczył w życiu rodzinnym.

Ptaki te z samotności, frustracji i nudy mają tendencję do wyskubywania piór.

Są to zdecydowanie papugi dla osób doświadczonych w utrzymaniu papug, bowiem amazonki mają bardzo silne charaktery.

Konieczny jest opiekun, który zrozumie potrzeby amazonki i będzie w stanie papugę odpowiednio prowadzić.

Ptaki te mają ogromne pokłady energii i potrzebują sporej aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Amazonki świetnie się wspinają i potrzebują rozbudowanych placów zabaw.

W diecie tych papug należy mieć na uwadze, że ptaki te w niewoli mają tendencję do tycia i przybierania na wadze.

Dieta amazonek powinna być bogata w owoce, kwiaty, zieleniny, gałązki, kiełki i warzywa.

W niewoli, ptaki te mają często stwierdzane niedobory wit. A - dlatego dieta amazonek powinna być bogata w karotenoidy. Suche mieszanki ziaren nie są polecane jako podstawa diety.

W utrzymaniu amazonek ważne jest by kontrolować wagę papugi, ograniczać podawanie orzechów (maksymalnie 1 dziennie). 

W Hodowli: Amazonka Oratrix, Amazonka Aestiva, Amazonka Albifrons, Amazonka Ventralis, Amazonka Finschi, Amazonka Leucocephala, Amazonka Ochrocephala, Amazonka Auropalliata.

 

Pamiętaj, że sklep ParrotPlanet.pl nie sprzedaje papug, tylko poleca hodowle, gdzie wyłącznie osobiście po wcześniejszym umówieniu się z właścicielem osobiście można ptaka można odebrać. Papugi nie są wysyłane pocztą, kurierem ani jakimkolwiek innym zewnętrznym transportem. Zakup ptaka to odpowiedzialna decyzja dlatego osobista wizyta w hodowli jest warunkiem niezbędnym do finalizacji zakupu. 

Dane techniczne

zapytaj o cenę https://www.facebook.com/ParkPapug

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Często kupowane razem
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium