• google translate
    do kasy suma: 0,00 zł
www.parrotplanet.pl

Opis

Arcadia Parrot Pro Replacement Lamp, 24 Watts - lampa dla papug 

Wymienna lampa do zestawu Parrot Pro Lighting.

Lampa Arcadia Bird jest lampą o pełnym spektrum i UVB dla ptaków.

Dostarcza niezbędną witaminę D3 i pozwala ptakom widzieć w sposób naturalny.

Lampy te mają wysoki współczynnik CRI i są odporne na promieniowanie UVB przez cały rok.

Wysokowydajna 24W Kompaktowa Lampa Ptasia o mocy 2,4% UVB, wysokim CRI i wysokim poziomie światła.
Brak migotania i długa żywotność.
Watt 24W
UV-B 2,4%
UV-A 30%
Długość 320mm/13"
Stopień wodoszczelności IP67
Wyposażenie 2G11
Temperatura 5800K


Ptaki i gady są tak podobne do siebie pod względem zapotrzebowania na naturalne światło słoneczne. Obie grupy zwierząt wykorzystują światło słoneczne do produkcji witamin i hormonów w swoim organizmie, a obie wykorzystują niefiltrowane światło słoneczne do oglądania świata. Odmawiając ptakom w niewoli dostępu do niefiltrowanego światła słonecznego lub syntetycznego źródła UVA i UVB, skutecznie odmawiamy ptakom prawa do postrzegania ich jako przeznaczonych przez naturę i produkowania witamin i hormonów, których potrzebują w sposób, w jaki natura je zaprojektowała.

Ptaki są znane jako tetrachromatyczne i używają UVB w taki sam sposób jak gady do produkcji i stosowania niezbędnej witaminy D3.

Tetrachromatyczność jest terminem używanym do opisania dodawania wszystkich ważnych komórek czwartego stożka w oku ptaków, gadów i niektórych ryb. Włączenie tych czterech komórek w kształcie stożka i kropli oleju, które zawierają skutecznie otwiera zupełnie nowy świat dla tych niezwykłych zwierząt. Ludzie używający trzech komórek pręcików (trichromacy) mogą podobno oglądać świat tylko z około miliona kolorów. Tetrachromaty są w stanie zobaczyć około 100 milionów kolorów, co jest ogromną różnicą. Ludzie jak zwykle nie są w stanie zrozumieć, jak ważne jest to dla ptaków, być może dlatego, że nie możemy doświadczyć oglądania świata w sposób, w jaki robią to ptaki. Włączenie tej czwartej komórki stożkowej pozwala ptakom widzieć fale światła, których ludzie po prostu nie widzą, tj. daleko w czerwień i błękit, a także w ultrafioletową długość fali. Dostarczając UVA we właściwy sposób skutecznie aktywujemy widzenie kolorów ptaka i pozwalamy mu widzieć i zachowywać się bardziej naturalnie. Może się to opłacić u bardziej osiadłych i lepiej upierzonych ptaków oraz oczywiście przy lepszych wynikach lęgowych dzięki zdolności ptaków do tetrachromatycznego doboru matek.

UVB to termin używany do określenia długości fal światła w zakresie 280-320nm.to jest daleko w niebieskim spektrum. Ta niewidoczna dla człowieka długość fali światła musiałaby być zapewniona na tych długościach fal i w mocy wystarczającej do rozpoczęcia i zakończenia tego, co powszechnie znane jest jako cykl D3. Jest to zdolność zwierząt, w tym ludzi, do produkcji i wykorzystania witaminy D3 w skórze, ale tylko po ekspozycji na niefiltrowane naturalne światło słoneczne. Witamina D3, wśród wielu innych zastosowań, pozwala na asymilację wapnia. Myślę, że jednym słowem, którego moglibyśmy użyć, byłby "katalizator". Bez witaminy D3 w odpowiednich ilościach wapń po prostu nie może być prawidłowo wchłaniany do organizmu zwierzęcia. Witamina d3 jest produkowana skuteczniej, gdy światło emitowane jest przy długości fali 297nm, dobre źródło UV powinno mieć niewielki pik przy tej długości fali. Ptaki i gady polegają na tym naturalnym procesie, aby kwitnąć w środowisku naturalnym. Brak D3 i wapnia może być przyczyną bolesnych, a nawet śmiertelnych stanów u ptaków i gadów. Najczęstszą z nich jest tzw. "choroba metaboliczna kości", którą teraz nazwiemy MBD. Jest to straszny stan spowodowany krytycznym brakiem wapnia w organizmie zwierzęcia. Kości dotknięte tym możliwym do uniknięcia stanem staną się bardzo gumowate, a także bardzo zdeformowane. Krzywica jest prawdopodobnie najbliższą chorobą, która występuje u ludzi w celach referencyjnych.

Lampa dla ptaków z Arkadii została specjalnie zaprojektowana, aby umożliwić ptakom w niewoli wykorzystanie zarówno promieniowania UVA jak i UVB w sposób zgodny z założeniami natury. Lampa ta została zaprojektowana w taki sposób, aby emitować światło widzialne w kolorze, który nazywamy "pełne spektrum + UV". Standardowe lampy o pełnym spektrum nie powinny być mylone z lampami o pełnym spektrum + UV. Termin "pełne widmo" odnosi się po prostu do koloru światła, które wytwarza dana lampa. Standardowe lampy o pełnym spektrum lub nawet niektóre lampy SAD wytwarzają barwę światła bardzo zbliżoną do naturalnego światła dziennego. Lampy te mają bardzo wysoki CRI (wskaźnik oddawania barw) w prostych słowach, dzięki czemu hodowcy mogą widzieć swoje ptaki w najlepszy możliwy sposób, w ramach ograniczeń ludzkiego wzroku. Lampy te nie emitują promieniowania UV. Dlatego też, mimo że lampy te dobrze dla nas wyglądają, nie dają one żadnego użytecznego promieniowania UVA lub UVB, które ptaki mogłyby wykorzystać. Ważne jest, aby promieniowanie UVA i UVB było dostarczane w odpowiednich proporcjach. Zalecamy, aby lampa prawidłowo zamontowana w pobliżu ptaka emitowała 12% UVA i 2,4% UVB.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Często kupowane razem
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium